Varėnos švietimo centras

Nesėdėk an ūlyčios

   Projektas „Nesėdėk an ūlyčios”

     Atvirame jaunimo centre, įsikūrusiame adresu J. Basanavičiaus g. 9, Varėnoje, startuoja naujas projektas „Nesedėk an ūlyčios“. Jis 14 – 29 metų jaunimui suteikia galimybę nemokamai išbandyti naujas veiklas!  Projekto tikslas – mažiau galimybių turinčio, nemotyvuoto jaunimo įtraukimas į Varėnos švietimo centro Atviro jaunimo centro veiklas didinant veiklų ir paslaugų pasiūlą bei gerinant jų kokybę. Į projekto veiklas planuojama įtraukti 160 jaunų žmonių, individualiai dirbti su 45 jaunais asmenimis ir jų šeimomis. Projektui vykdyti bus priimti 5 savanoriai.

     Sveikos gyvensenos užsiėmimų metu jaunuoliai sužinos apie sveikos mitybos naudą organizmui ir padedant  specialistams sužinos kaip gamintis paprastus bet sveikus patiekalus. Bendradarbiaudami su Varėnos sporto centru planuojame vykdyti grupinius apsilankymus baseine. Aromaterapijos užsiėmimų metu aiškinsimės eterinių aliejų poveikį žmogaus fizinei ir emocinei sveikatai ir mokysimės atsipalaiduoti, valdyti stresą.

     Meninės ir kūrybinės veiklos skatins jaunimą tobulėti, ugdyti verslumo bei darbo rinkai reikalingus įgūdžius, leis jaunuoliams prisidėti prie Atviro jaunimo centro aplinkos gražinimo. Mandalų kūrybinių dirbtuvių metu jaunuoliai gražiausiais darbais galės papuošti sienas. Taip pat kruopštiems ir kūrybingiems jaunuoliams suteiksime galimybę kurti rankdarbius ir pamokysime kaip iš to užsidirbti, susirasti partnerių bei sukurti savo verslą.

     Ankstyvosios prevencijos mokymai  reikalingi ne tik jaunuoliams bet ir darbuotojams, todėl į pagalbą pasikviesime specialistus ir organizuosime prevencinius savižudybių, psichoaktyvių medžiagų vartojimo, streso valdymo mokymus.

Vasarą organizuosime profesinio ugdymo ir verslumo stovyklą, kurios metu jaunuoliai susitiks su medikų, ugniagesių, policininkų, krašto apsaugos ir sienos apsaugos pareigūnų profesijų bei verslo atstovais, gilinsis į jų darbo specifiką, bei sužinos šių profesijų mokymosi galimybes.

     Organizuosime du pažintinius žygius rajono teritorijoje (baidarėmis ir pėsčiomis). Ši aktyvi veikla padės jaunimui pažinti kraštą ir jo žmones. Vietinis gidas pavedžios po Senosios Varėnos apylinkes. Aplankysime partizanų bunkerius bei jų žuvimo vietas.  Spėliosime kur galėjo stovėti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto medžioklės dvaras ir kuriame name gimė garsusis kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis.

Siekdami Atviro jaunimo centro veiklos kokybės, jaunimo darbuotojams organizuosime supervizijas. Jų metu darbuotojai gaus profesionalią specialistų konsultaciją atviro darbo su jaunimu klausimais, mokysis darbo komandoje, savo darbo organizavimo ir didins motyvaciją bei pasitikėjimą savimi.

Kviečiame visus jaunuolius nuo 14 iki 29 metų sekti naujienas mūsų Facebook tinklapyje „Varėnos atviras jaunimo centras“, dalyvauti naujose veiklose arba prisidėti jas organizuojant. Visos veiklos nemokamos. Iki smagių susitikimų!

Scroll to Top
Scroll to Top Skip to content