Varėnos švietimo centras

Atviras jaunimo centras

Atvirame jaunimo centre siūloma veikla orientuota į skirtingus poreikius turinčius jaunuolius, kad kiekvienas rastų sau tinkamą užsiėmimą.

 

  • Atviro jaunimo centro veiklų spektras gana platus:  vyks individualūs pokalbiai bei įvairūs grupiniai užsiėmimai.
  • Atviro jaunimo centre įrengtos gimnastikos ir treniruoklių salės, bus organizuojama jaunimo sveikatingumą skatinanti ir laisvalaikio veikla: mokoma aerobikos, fitneso, meditacijos, jogos.
  • Dizaino studijoje bus ugdomi gebėjimai, kurie reikalingi tiek integracijai į darbo rinką, tiek turiningai praleisti laisvalaikį: bus mokoma (si) vėlimo, šilko batikos, dekupažo, pynimo iš vytelių, muilo ir papuošalų  gamybos, medžio drožybos.
  • Taip pat bus vykdoma ir meno terapija (užsiėmimai grupėse ir individualiai). Be visa to, AJC įrengta ir poilsio zona, kurioje bus galima tiesiog ramiai pabūti, bendrauti, žaisti įvairius stalo žaidimus, protmūšius ir pan. Kiekvienas jaunuolis čia galės išsakyti savo lūkesčius, norus, pastabas bei įvairiausias idėjas.
  • Vyks teminiai vakarai (kviečiami įvairūs svečiai, žiūrimi filmai ir pan.). Jaunuoliai galės užsiimti ir savanoriška veikla. 

Varėnos švietimo centro Atviras jaunimo centras karantino metu nuotoliniu būdu teikia šias paslaugas

Individualių konsultacijų teikimas, skirtų jauniems žmonėms, jų tėvams ar kitiems artimiems žmonėms. Individualios konsultacijos teikiamos kaip pagalba jaunam žmogui įvairiose gyvenimo situacijose, siekiant jį įgalinti spręsti savo asmenines ir socialines problemas. Individualios konsultacijos gali būti vykdomos tiek internetu (Zoom, Messenger), tiek telefonu.

Grupinių užsiėmimų vykdymas. Užsiėmimai vyksta „online“, naudojant telefone, planšetėje, kompiuteryje turimas programėles: Zoom, Messenger.

Laisvalaikio užimtumo paieškos ir pasiūlymai. Veiklų internete paieška, jų skelbimas socialiniuose tinkluose bei uždarose jaunimo grupėse.

Pagalba ir konsultacijos nuotolinio mokymosi programų klausimais. Naudojimosi „Eduka klasė“, „Iklasė“, „Emokykla“, „Egzaminatorius.lt“ ir kt. programų instrukcijos, pagalba jas parsisiunčiant, įdiegiant ir registruojantis.

Dizaino studijoje

Lankytojai galės kurti, siūti, konstruoti ir modeliuoti drabužius, mokytis dekoruoti dekupažo technika, iš vilnos velti įvairius daiktus ir papuošalus, pasigaminti muilo, naudoti biserio, batikos ir šilkografijos technikas, išmokti megzti, nerti, siuvinėti, pinti iš vytelių įvairius daiktus, drožinėti iš medžio. Šioje zonoje vienu metu galės dirbti iki 10 asmenų. 

Jaunimo poilsio ir laisvalaikio zonoje

Lankytojai galės žiūrėti filmus, klausytis muzikos, bendrauti, žaisti stalo žaidimus, naudotis bevieliu internetu, ilsėtis. Bus suteikta galimybė išsiskalbti drabužius, pasigaminti karštų gėrimų ar pasišildyti atsineštus maisto produktus. Poilsio ir laisvalaikio zonoje vienu metu laiką galės leisti iki 12 jaunuolių. 

Treniruoklių salėje

Jaunimas turės galimybę stiprinti ir saugoti savo sveikatą, lavinti bei stiprinti įvairias savo kūno raumenų grupes, didinti kvėpavimo sistemos efektyvumą, gerinti ištvermę bei bendrą sportinę formą, įdomiai leisti laisvalaikį, bendrauti, dalintis patirtimi. Šioje patalpoje vienu metu galėtų treniruotis 4 – 5 žmonės. 

Gimnastikos salėje

Jaunimas  galės užsiimti joga, aerobika, kalanetika, šokiais ir kita  šiai erdvei tinkama veikla. Salėje vienu metu gali sportuoti apie 10 jaunuolių. 

Meno terapijos erdvė

Pritaikyta piešimo ant vandens, molio, smėlio dėžės terapijoms.

Muzikos, vaizdo, spalvų ir kvapų terapijos erdvė

Pritaikyta dviejų rūšių terapijoms: spalvų ir kvapų terapijai bei muzikos, vaizdo ir kvapų terapijai. Įrengtos vietos relaksacijai.

Scroll to Top
Scroll to Top Skip to content