Varėnos švietimo centras

Vaivorykštiniai jungčių tiltai

   Nuo 2019 metų lapkričio mėnesio Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelis darželis kartu su partneriais: Senosios Varėnos „Nykštuko“ vaikų lopšeliu-darželiu, Varėnos švietimo centro Pedagoginių psichologinių paslaugų skyriumi bei nevyriausybine organizacija asociacija „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ vykdo projektą „Vaivorykštiniai jungčių tiltai“.

      Projekto tikslas – įgyvendinant socialinės integracijos principą ir mažinant Varėnoje gyvenančių specialiųjų poreikių, daugiavaikių ir socialinės rizikos šeimų vaikų socialinę atskirtį, kartu įtraukiant į ugdymo veiklas ir NVO savanorius, sukurti sąlygas ir plėtoti specialiųjų poreikių vaikų ir vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, ugdymą.

      Projekto lėšomis Varėnos švietimo centro Pedagoginių psichologinių paslaugų skyrius gavo šias priemones: mini batutą, burbulų vamzdį, šviesos pluoštus, sensorinę priemonę „Kasdieniai kvapai“, šviečiančią dėlionę, silikoninius diskus ir sensorinę įrangą „Penki pojūčiai“. „Penki pojūčiai“ – sensorinė įranga, kurios pagalba stimuliuojami įvairūs jutimai. Tai inovatyvi, audiovizualinius jutimus stimuliuojanti technologija, kurią specialistės naudoja darbui su vaikais. Vien per regą žmogus priima 83% pasaulio ir pildo savo suvokimo bei patirčių prizmę, klausa užima dar 6%, visa kita tenka kvapui, skoniui ir lietimui. Tyrimai rodo, kad tokia multisensorinė aplinka stimuliuoja pojūčius. Pritaikius vaikui tinkamą sensorinį stimuliavimą, mažėja vaiko sensorinis gynybiškumas, vaikas tampa ramesniu, daugiau sukaupia dėmesį, gerėja jo elgesys, tarpusavio santykiai.

   Priemonių dėka specialistės sukūrė aplinką, kurioje vaikai atsipalaiduoja ir lavina savo sensorinius pojūčius. Buvimas sensorinėje aplinkoje veikia ne tik kaip motyvacinė priemonė, norint paskatinti ar prislopinti tam tikrą elgesį, bet svarbiausia leidžia nusiraminti ir pasiruošti darbui.

Scroll to Top
Scroll to Top Skip to content