Varėnos švietimo centras

2023 m. lapkričio 10 d.  Marcinkonių daugiafunkciniame centre rinkosi gausus būrys švietimo pagalbos specialistų, dirbančių su vaikais ir paaugliais. Vyko VŠĮ „Emocijų kodo“  psichikos sveikatos stiprinimo metodinės priemonės „Kartą gyveno … Herojus“ pristatymas. Tai autorinė įmonės specialistų komandos sukurta priemonė, apjungianti kultūrą, psichologiją ir meną, skirta 7-17 metų vaikų bei paauglių psichologinio atsparumo įgūdžių lavinimo ir socialinių-emocinių kompetencijų stiprinimo veikloms.

Kaip kalbėjo viena iš bendraautorių, psichologė-psichoterapeutė Elnora Jachjajeva, „pasaulyje vykstantys geopolitiniai procesai neigiamai veikia visų mūsų, o taip pat vaikų bei paauglių, psichinę sveikatą, viso to pasekmės jau yra ir bus dar ilgai jaučiamos ateityje. Turėjome tikslą sukurti įrankį, kuris padėtų tiek švietimo pagalbos specialistams, tiek ir platesnei auditorijai (šeimoms, globėjams, jaunimo darbuotojams, visiems su vaikais ir paaugliais dirbantiems) lavinti vaikų ir paauglių psichologinio atsparumo įgūdžius“.

Dalyviams autorės pristatė metodinę priemonę, susipažindino su jos struktūra, rekomenduojamu užsiėmimų (veiklų) planu, kūrybinėmis užduotimis, pasidalino patirtimi ir žiniomis bei pakvietė visus susirinkusius praktiškai patyrinėti priemonės pritaikymo galimybes: dalyviai kūrė bendrą pasaką, pasidalino mintimis ir idėjomis kaip praktikoje galima būtų taikyti rekomenduojamas veiklas, diskutavo, kaip pasitelkiant lietuviškas pasakas galima pakviesti vaikus ir paauglius atviram pokalbiui, refleksijoms. Metodinėje priemonėje pateikti psichologų klausimai  skatina vaikus analizuoti aktualias šiandienos realijas atspindinčias temas (pvz. emocinį intelektą ir empatiją, tapatumo jausmą, prekybos žmonėmis prevenciją, santykį su gyvūnais).

Pristatyme dalyvavo 18 švietimo pagalbos specialistų, dirbančių su vaikais ir paaugliais. Švietimo, ugdymo įstaigų atstovai gavo metodinės priemonės rinkinius.

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.

Ankstyvą rudenį mus pasitinkanti kasmetinė GRYBŲ ŠVENTĖ 🍂🍄🍁šiemet buvo kaip niekad dosni. Pirmiausia dėl to, kad visus džiugino visai ne rudeniška, o vasarą primenanti šilta ir saulėta diena🌞. Be to, šventės svečiai ir dalyviai, kaip ir kasmet, vėl turėjo galimybę ne tik akis paganyti, bet ir rankas pamiklinti. Apsilankę Varėnos švietimo centro kiemelyje galėjo išbandyti įvairias veiklas, siūlomas dirbtuvėlių sąraše, kuris išties nemenkas:
VILNOS VĖLIMAS
DRAUGYSTĖS APYRANKIŲ RIŠIMAS
ŽAIDŽIAME ŠAŠKĖMIS IR ŠACHMATAIS
NUOTAIKINGI VEIDUKAI
LIPDYMAS IŠ MOLIO
PINTINĖLIŲ PYNIMAS
DEKORACIJA „PAUKŠTUKAS“
Be kūrybinių dirbtuvėlių buvo ir smagūs, įtraukiantys žaidimai. 
Vis dėlto kas nusprendė užuot rankas miklinę akis paganyti, tuomet galėjo  didžiojoje scenoje stebėti Varėnos švietimo centro vokalinės grupės bei choreografijos studijos „Mikitukas“ pasirodymus. 
Scroll to Top
Scroll to Top Skip to content