Varėnos švietimo centras

Įgyvendinant Varėnos rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą „Dzūkijos regiono tradiciniai amatai“, lapkričio 24 d. programos dalyviai aplankė Pamerkių kaime įsikūrusią L. Mačionienės kaimo turizmo sodybą „Grikucis“.

 Jaukioje ir šiltoje sodyboje šeimininkė supažindino su senoviniais darbo įrankiais Dzūkijoje. Vyko edukacija „Grikio kelias“. Dalyviai  malė grikius su senovinėmis girnomis, sijojo miltus, maišė tešlą, kepė ir ragavo grikinius blynus, gardžiavosi kvapnia dzūkiška sriuba su grikine babka.

Lapkričio 4 d. seminaro-konferencijos „Ugdymo planų bei ugdymo turinio įgyvendinimas ir lyderystė“ pranešėjai vyko į modernų šaltalankių ūkį „Amberry“, esantį Venciūnų k., Alytaus r.

Atvykus į ūkį pasitiko Gediminas Radzevičius – Lietuvos šaltalankių asociacijos prezidentas. Jis supažindino su šaltalankių auginimo, skynimo ir saugojimo ypatumais, papasakojo apie šaltalankių produkcijos gamybą, pristatė gamybos įrangą. Vėliau pedagogai dalyvavo edukacijoje „Šaltalankis – sveikatos šaltinis“. Daiva Kvedaraitė, ūkio įkūrėja, pristatė produktus iš šaltalankių ir pakvietė į jų degustaciją. Pedagogai vaišinosi įvairiais šaltalankių gaminiais bei atsigaivino gira, pagaminta iš šių uogų.

Seminaras-konferencija ,,Ugdymo planų bei ugdymo turinio įgyvendinimas ir lyderystė‘‘

2022 metų lapkričio 3 d. Varėnos ,,Ąžuolo‘‘ gimnazijoje vyko seminaras-konferencija ,,Ugdymo planų bei ugdymo turinio įgyvendinimas ir lyderystė‘‘ Renginys skirtas rajono ugdymo įstaigų pedagogams ir vadovams. Apie bendrųjų ugdymo planų kaitą 2023-2024 m. m. papasakojo ŠMSM Bendrojo ugdymo departamento ir vidurinio ugdymo skyriaus patarėja Audronė Šuminienė. Kaip pamatuoti ugdymo planų ir ugdymo turinio įgyvendinimo pokyčius ir rezultatus, kad žinotume, kokį kelią nuėjome apžvelgė Monika Bilotienė, NŠA švietimo pagalbos departamento mokyklų veiklos plėtros skyriaus metodininkė.
Toliau vyko darbas sekcijose. Kiekviena ugdymo įstaiga pristatė savo veiklas, projektus. Pranešimų spektras buvo labai įvairus. Konferencijos dalyviai gavo daug ir įvairios bei naudingos informacijos.
Renginį organizavo Varėnos švietimo centras ir Varėnos ,,Ąžuolo‘‘ gimnazija. Dėkojame visiems dalyviams ir organizatoriams.
 

Įgyvendinant suaugusiųjų švietimo programą „Dzūkijos regiono tradiciniai amatai“, Varėnos rajono bendruomenės nariai ir pedagogai lapkričio 9 d. lankėsi Dargužių amatų centre. Klausėsi paskaitos „Dzūkų krašto tradiciniai amatai“, dalyvavo edukacijoje „Iš močiutės skrynios“, susipažino su dzūkijos regiono kulinariniu paveldu.

Skip to content