Varėnos švietimo centras

2022-2023 m. m. renginiai

2023 m. liepos 22 d. Butrimonyse vykusio ,,Nemuno taurės 2023“ šaškių turnyro nugalėtojai: I vieta – Eitvydas Balkus, II vieta – Dominykas Busenkovas. Šaunuoliai!♟🥇🥈💪

Liepos 6-oji – ne tik TAUTIŠKOS GIESMĖS giedojimas, bet ir mūsų šokėjų koncertas.

2023 m. birželio 2-6 dienomis Šokių Studija Mikitukas svečiavosi Slovakijoje.

Viešnagė Slovakijoje, tai ne tik dalyvavimas folkloro festivalyje, kuriame ir vėl garsinome Lietuvą bei Varėną, tai daugybė nuotykių.
Sudalyvavę koncerte, kuriame buvome priimti labai šiltai (džiugino ir linksma palaikymo komanda), mėgavomės kelione į Prešovo senamiestį, Belianska stalaktitų-stalagmitų urvus, į Aukštuosius Tatrus (kilome į 1300 metrų aukštį), akmenuotu keliuku leidomės prie kalnų krioklio. Vėliau Pieninių nacionaliniame parke plaukėme plaustais Dunajaco upe ir smagiai pliuškenomės šildomame lauko baseine.
Kelionė buvo kupina naujų įspūdžių, patyrimų, žinių.

Šaškių varžybos Alytuje

Birželio 3 d. Alytuje vyko šaškių turnyras „Ramūno Karbauskio taurė – 2023“, kuriame dalyvavo ir Varėnos švietimo centro šaškių ir šachmatų būrelio mokiniai.

Jaunučių grupėje tarp mergaičių pirmą vietą iškovojo Aušrinė Nenartavičiūtė. Jai įteikta nugalėtojos taurė, pirmos vietos medalis, diplomas ir dovanėlė. Šioje amžiaus grupėje tarp berniukų nugalėtoju tapo Dominykas Busenkovas. Jam nugalėtojo taurė, pirmos vietos medalis, diplomas ir dovanėlė. Eitvydas Balkus iškovojo antrą vietą, jam atiteko antros vietos medalis, diplomas bei dovanėlė. Trečiąją vietą užėmė Matas Žarkauskas, jam trečios vietos medalis, diplomas ir dovanėlė. Dovydas Sviklas liko penktas, Paulius Žarkauskas – šeštas, Joris Jurkus – devintas. Jiems įteiktos padėkos bei dovanėlės.

Vaikų grupėje nugalėtoju tapo Adas Kavaliauskas. Jam įteikta nugalėtojo taurė, pirmos vietos medalis, diplomas ir dovanėlė. Linas Šimukonis iškovojo antrą vietą. Jam įteiktas antros vietos medalis, diplomas ir dovanėlė.

 

2023 m. birželio 3 dieną Varėna kvietė mažus ir didelius, jaunus ir vyresnius pasitikti vasaros sezono pradžią. O šventės programa buvo plati, todėl miesto gyventojai bei svečiai tikrai rado ką veikti.

Varėnos švietimo centras kvietė neaplenkti mūsų kiemelio. Įžengę pro „Vaikų pramogų dvarelio“ vartus galėjo išbandyti sau mielą veiklą, o gal priešingai: kažką netikėto, tačiau labai kūrybiško ir smagaus. Pramogos skirtos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, taigi kiekvienas galėjo išsirinkti intriguojančią veiklą ir sudalyvauti: gal susirišti draugystės apyrankę, gal nusipiešti linksmąjį veiduką ar išbandyti EBRU techniką. O galbūt patiko molio lipdymo dirbtuvėlės ar paukštelių siuvimas iš vilnos. Apsilankę mūsų kiemelyje tuščiomis iš jo tikrai neišėjo!

Šiandieną paminėjome dar vieną šventę, tapusia tradicija mūsų kolektyvo vaikams. Tai „Šokio diena – mokslo metų užbaigimo šventė“. Šią dieną baigiasi šokių sezonas daliai kolektyvo šokėjų, patiems jauniausiems, tuo tarpu su vyresneisiais keliausime šokti į Slovakiją. Kuo ypatinga „Šokio diena“? Naudojantis proga darome ir darbą įdomesnį – atliekame mini šokio žinių patikrinimą, kiek visi jausnesnieji šokėjai išmoko, patobulėjo per būtent šiuos metus. Kasmet vyresnieji šokėjai parengia užduotis, šiais metais – individualią ir grupinę užduotis, taip visi galėjo pilnai pasireikšti ir pademonstruoti savo kūrybinę laisvę. Džiaugiamės, kad užduotis vykdė maždaug 60 „Mikituko“ šokėjų, kuriuos vertino kompetentinga I grupės šokėjų komisija – Valerija, Rasa, Radvilė ir Aistė. Komisijos sprendimu – GERIAUSI MIKITUKO ŠOKĖJAI – Urtė Samulevičiūtė, Viltė Puidokaitytė, Aistė Guzevičiūtė, Martyna Jaruševičiūtė, Austėja Moliejūtė, Lėja Krisiulevičiūtė, Danielė Zalieckaitė. Po to sekė tikra šventė – naujai sena pažintis su nauja šokių mokytoja Sigita, dainos, šokiai ir, žinoma, vaišės! Kaip visada gera turėti bendruomenišką dieną kartu. Dalintis. Džiaugiamės dar vienais puikiais kolektyvo metais. Ačiū šokėjams už gėles ir gražius žodžius. Tegyvuoja tradicijos!

2023 m. gegužės 18 d. neeilinė diena Varėnos rajono vaikams ir jaunuoliams, norėjusiems nustebinti publiką savo neeiliniais talentais ir sugebėjimais. Jie dalyvavo Varėnos švietimo centro organizuotame talentų šou „Vakaro žvaigždės 2023“, kuris skaičiuoja jau 15-tus metus. Susirinko nemažas būrys grojančių, šokančių, dainuojančių, pasakojančių ar kitaip stebinančių dalyvių. Atlikėjai vertinti pagal idėjos originalumą, atlikimo profesionalumą, artistiškumą, kūrybiškumą, meniškumą, sceninę kultūrą, estetinį vaizdą bei atliekamo kūrinio atitikimą amžiaus kategorijai.  Garbinga komisija nominaciją „Talentų talentas“ šį kartą skyrė Varėnos vaikų lopšelio-darželio ugdytinei Miglei Mameniškytei (vadovė Renė Karsokienė). Jai atiteko diplomas ir 200 eurų vertės dovanų kuponas. Nominaciją „Kylantis talentas“ laimėjo Karijotas Kardokas, kurį konkursui paruošė jo tėtis Marius Kardokas. Jam skirtas diplomas bei 150 eurų dovanų kuponas. Žiūrovai antrus metus iš eilės sužavėti Dominyko Barčiuko (vadovė Asta Kašėtienė) atlikta daina, tad jam skyrė nominaciją „Žiūrovų talentas“. Jo prizas – diplomas ir 100 eurų vertės dovanų kuponas. Kiti dalyviai buvo apdovanoti I, II, III laipsnio diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis. Sveikiname nugalėtojus!

Dėkojame visiems talentingiems dalyviams, vadovams ir mokytojams, ruošusiems kolektyvus ir pavienius dalyvius konkursui. Tariame nuoširdų AČIŪ visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo, nes jūsų pastangų dėka Varėnoje mes galime pasidžiaugti kiekvienais metais suspindinčiais vis naujais talentais. Nuoširdus ačiū už renginio režisūrą bei vedimą renginių organizatorių ir vedėjų būreliui „IMPRO“ ir jo vadovei Irenai Čeplikienei. Profesionaliai ir žiūrovų komisijoms už kompetentingus įvertinimus. Žiūrovams dėkojame už gausius aplodismentus. Ypatingai didelis ačiū gausiam būriui mūsų renginio rėmėjų:

UAB „VARĖNOS ŠILUMA“

VARĖNOS KRAŠTO VERSLO ASOCIACIJA

UAB „VYTKERTA“

UAB „ERA PALLETS“

UAB „SAVOS GIRIOS“

UAB „LOG FOREST“

UAB „KEVIA“

UAB „ORDO“

UAB „ERSTARA“ (KAVINĖ „GRILIS“)

UAB „MIŠKO ŠVARA“

IĮ „PJŪKLITA“

UAB „VARĖNOS PIENELIS“

UAB „VIPREKA“

UAB „LOCAL SUSHI & PIZZA“

UAB „SILIDA“ (KAVINĖ „DRAUGAI“)

UAB „SMALIŽĖ“

UAB „ALGISTATA“

UAB KAVINĖ – PICERIJA „OLIMPAS“

JUOZO LEVUTOS INDIVIDUALI VEIKLA

Varėnos rajono mokinių vaikų ir jaunučių atviras „64“ šaškių čempionatas

Gegužės 3 dieną vyko 2023 m. Varėnos rajono mokinių vaikų ir jaunučių atviras „64“ šaškių čempionatas, kuriame dalyvavo Varėnos švietimo centro šaškių ir šachmatų būrelio bei Marijampolės sporto centro jaunieji šaškininkai.

2012 metais gimusių grupėje pirmą vietą iškovojo Dominykas Busenkovas, trečias liko Dovydas Sviklas.

2013 metais gimusių grupėje pirmą vietą laimėjo Matas Žarkauskas, antra vieta atiteko Pauliui Žarkauskui, trečia – Joriui Jurkui.

2014 metais gimusių grupėje trečią vietą užėmė Adas Kavaliauskas.

Iškovojusiems pirmas vietas  buvo įteiktos taurės, pirmos vietos medaliai bei diplomai.

Prizines vietas užėmusiems dalyviams atiteko diplomai ir medaliai. Švietimo centro įsteigta taurė įteikta Dominykui Busenkovui kaip šaškininkui, pasiekusiam geriausią rezultatą bendroje įskaitoje. Adui Kavaliauskui įteiktas jauniausio varžybų dalyvio prizas.

Šachmatų čempionatas

Balandžio 27 dieną baigėsi 2023 m. Varėnos rajono mokinių 2010 metų gimimo ir jaunesnių šachmatų čempionatas.

2010 metais gimusių grupėje nugalėjo Domas Puzonas, antrą vietą iškovojo Matas Keidūnas.

2012 metais gimusių grupėje pirmą vietą iškovojo Eitvydas Balkus, antras liko Dominykas Busenkovas, trečias – Dovydas Sviklas.

2013 metais gimusių grupėje pirmą vieta laimėjo Paulius Žarkauskas, antrąją Matas Žarkauskas, trečiąją Joris Jurkus.

2014 metais gimusių grupėje nugalėtoju tapo Adas Kavaliauskas, antroje vietoje liko Linas Šimukonis, trečioje – Benjaminas Prakopimas.

Grupių nugalėtojai apdovanoti šachmatų figūrėlėmis, pirmos vietos medaliais, diplomais, prizais. Kitiems prizininkams įteikti medaliai, diplomai, prizai.

 

Baigiamajame Varėnos rajono vaikų ir jaunimo konkurso talentų šou „Vakaro žvaigždės 2023“ etape suteikta teisė dalyvauti šiems kolektyvams/dalyviams:   

                                                      

Eil

Nr

Dalyvio vardas, pavardė

Kolektyvo pavadinimas

Ugdymo įstaiga

Vadovo vardas, pavardė,

Atliekamo kūrinio pavadinimas

1.

Vokalinė grupė

 (10 dalyvių, 7–11 metų)

Varėnos švietimo centras

Vaida Žilinskienė

Daina „Ožys“ (grupė „Žalvarinis“)

2.

Jonas Skamarakas

 

Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelis-darželis

Vaida Žilinskienė

Lietuvių liaudies daina „Dudulis grūda“

3.

Ugnė ir Gaudrė (8 metai)

Varėnos švietimo centras

Vaida Žilinskienė

Lietuvių liaudies daina „Kas po tėvo sodelį vaikščiojo“

4.

 Ieva Latvytė

Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelis-darželis

Vaida Žilinskienė

Lietuvių liaudies daina „Kielukė“

 

5.

Pop choras „Bruknelė“

(15 dalyvių, 12–17 metų)

Varėnos kultūros centras

Asta Kašėtienė

Daina „Mamai“

 

6.

Dominykas Barčiukas (7c klasė)

Varėnos „Ryto“ progimnazija

Asta Kašėtienė

Robbie Williams „She’s the one“

7.

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos ankstyvojo meninio ugdymo I grupė (apie 17 dalyvių, 5–6 metai)

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla

Nerijus Bakula

Daina „Mama ir tėtis“

Muzika N. Bakula, žodžiai A. Matutis

8.

„Dvynių duetas“ Luknė ir Lukas Jablonskai (4 metai)

Varėnos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“

Nerijus Bakula

Daina „Genių kalvė“

Muzika N. Bakula, žodžiai A. Matutis

9.

„Broliai PLIUS“ (5–10 metų)

Varėnos vaikų lopšelis- darželis „Žilvitis“, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla, Varėnos „Ryto“ progimnazija

 

Nerijus Bakula

 

 

Lietuvių liaudies daina „Šiū namo, trū namo“

 

10.

Fortepioninis ansamblis Rusnė ir Saulė Slančiauskaitės (9–10 metų)

Varėnos J. Čiurlionytės menų mokykla

Aušra Kašėtienė

George Gershwin „Paplokime“

11.

„Meno studija“ (17–18 metų)

 

Varėnos r. Valkininkų gimnazija

Neringa Akulavičienė

Daina „Mano namai“

Muzika ir eilės Eglės Sirvidytės

12.

„Skaitovai“ (5–7 klasės)

Varėnos r. Valkininkų gimnazija

Gintaras Augustinavičius

Literatūrinė kompozicija „Kalba – mokslas, kalba – nemokslas“

(pagal Sigito Poškos ir Artūro Valionio kūrybą)

13.

Šokių studija „Mikitukas“ (jaunučių grupė, 6–7 metai)                

Varėnos švietimo centras

Jolanta Pranciulienė, Viktė Petrūnina

„Velniukų šokis“ (choreografija J. Pranciulienė, muzika PSY (Park Jae – Sang), „Gangnam Style“)

14.

Šokių studija „Mikitukas“ (jaunių grupė, 9–11 metų)

Varėnos švietimo centras

Jolanta Pranciulienė, Viktė Petrūnina

Šokis „Lėlės“

(choreografija V. Petrūnina, muzika Orinoco Flow (Sail Away)

15.

Choreografijos studija „Mikitukas“ (jaunuolių grupė, 14–17 metų)

Varėnos švietimo centras

Jolanta Pranciulienė, Viktė Petrūnina

Šokis „Kovotojai“

Choreografija Vilija Jakubauskė

16.

Karijotas Kardokas (2 klasė)

Varėnos r. Valkininkų gimnazija

Marius Kardokas

Video filmuota medžiaga „Nenustok svajoti“ (pasirodymas su žirgais ir poniais)

17.

Livija Lenkevičiūtė (4 klasė)

 

Matuizų pagrindinė mokykla

Irena Čeplikienė

Tautosaka „Kytra smercis, dziedas dar kytresnis“

18.

Miglė Mameniškytė (priešmokyklinukė)

Varėnos vaikų lopšelis- darželis „Žilvitis“

Renė Karsokienė

Pasakojamoji tautosaka. Sakmė „Dvi varliūtės“

19.

Brigita Sviklaitė (8a klasė)

Varėnos „Ryto“ progimnazija

 

Šokis „Prisiminimų albumas“

20.

Justas Grudzinskas

Varėnos vaikų lopšelis- darželis „Žilvitis“

Irena Navickienė, Sandra Kierienė

Latvių liaudies pasaka „Vilko popieriai“

———————————————————————————————————————

❤️MAMA❤️ – gražiausias žodis žemėj, į jį sutelpa visi kiti. Ir kai gamta patvinsta vaiskia žaluma, kai žiedais apsipila obelys, ateina šilčiausia, nuostabiausia ir gražiausia artimiausio žemėje žmogaus – Motinos diena…
🎶 Pirmą gegužės sekmadienį Varėnos kultūros centre vyko koncertas Motinos dienai „Šokio, muzikos ir dainos margi raštai“.
☘️Švietimo centro šokių studijos „Mikitukas“ šokėjai, vadovės Jolanta Pranciulienė, Viktė Petrūnina. Mažųjų akimirkos 😊
Nuotraukos Živilė Puidokaitienė ❤️

Nacionalinis „Tramtatulio“ ratas

 

Šių metų balandžio 29-30 dienomis Kaune vyko konkurso „Tramtatulis“ nacionalinis ratas. Konkursas organizuojamas nuo 2005 m. kas dveji metai trimis ratais: vietiniu, regioniniu, nacionaliniu.  Šiemet į nacionalinį ratą atrinkti 236 atlikėjai iš skirtingų šalies regionų, Vilniaus, Kauno miestų bei užsienio bendruomenių. Į nacionalinį ratą pateko ir dvi Varėnos švietimo centro vokalinės grupės mokinės – Ugnė Sereičikaitė bei Gaudrė Eidukevičiūtė. Mergaitės tapo konkurso „Tramtatulis“ laureatėmis. Dabar laureatų laukia garso įrašai, kurie vyks gegužės 16 ir 17 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinio kultūros centro garso įrašų studijoje, o birželio 11 d. Vilniaus rotušėje vyks laureatų ir diplomantų šventė. Sveikinimai Ugnei ir Gaudrei!

 

 

Tarptautinę šokio dieną choreografijos studija „Mikitukas“ praleido Jurbarke! Respublikiniame šokių konkurse „EMOCIJOS 2023“ pasikrovėme puikių emocijų. Iš mūsų kolektyvo dalyvavo dvi grupės, o bendroje konkurso programoje šoko net 90 šokėjų grupių.
Ačiū už puikų šokėjų nusiteikimą, mažesniųjų priežiūrą ir nuostabias pirmosios grupės teiktas gėles 🌷💃🥰

Kūrybinių darbelių paroda „Šventų Velykų belaukiant“

Pavasarį, kai po žiemos sąstingio ima busti gyvybė, kai grįžta šviesa ir šiluma, atkeliauja džiaugsminga Velykų šventė. Belaukdami gražiausios pavasario šventės, Varėnos švietimo centro neformaliojo ugdymo dailiųjų amatų būrelių vadovai ir mokiniai surengė pavasarinę kūrybinių darbų parodą, kurioje eksponuojami įvairia technika atlikti darbeliai: piešti ranka, lipdyti iš molio ir modelino, nerti, siūti, lankstyti, klijuoti… Trumpiau tariant, reikia pamatyti. Taigi, kol kieme oras visai nepavasariškas, kol vis dar trūksta saulės bei šilumos, kviečiame visus norinčius apsilankyti parodoje ir pasigėrėti mokinių sukurtais darbeliais, kurie spinduliuoja šiluma, meile, išradingumu ir, žinoma, pavasariu.

                      Paroda veiks balandžio 3-21 d. adresu Vytauto g. 29, III aukštas.

 

2023 m. kovo 18 d. Kaune vyko XXXVII Lietuvos moksleivių techninių sporto šakų  spartakiados kambarinių F-1-N klasės modelių varžybos. Varėnos švietimo centro aviamodeliuotojų būrelio komanda bendroje įskaitoje iškovojo antrą vietą (206 tašk.), o nugalėtojais tapo Kauno MTKC aviamodeliuotojai (210,2 tašk.). Treti liko Marijampolės atstovai (182,6 tašk.). Varėniškis Kristupas Budėnas tapo 3 vietos laimėtoju. Jauniausiųjų grupėje (amžius iki 12 m.) Varėnos komandai sekėsi geriau. Čia iškovota pirma komandinė vieta (153,1 tašk.). Antri liko Kauno (147,3 tašk.) ir treti – Šilutės aviamodeliuotojai (113 tašk.). Asmeninėje įskaitoje nugalėjo varėniškis Tajus Karlonas, o jo komandos draugas Ąžuolas Tautvydas Baublys tapo 3 vietos laimėtoju.  

Šaškių turnyras Alytuje

                     2023 m.  kovo 18 dieną Alytuje vyko šaškių turnyras „Jotvingių taurė – 2023“, kuriame dalyvavo jaunieji šaškininkai iš Marijampolės, Šakių, Kauno ir Varėnos. Varėnai atstovavo Varėnos švietimo centro šaškių ir šachmatų būrelio mokiniai. Jaunučių grupėje puikiai sužaidė Eitvydas Balkus. Pastarasis užtikrintai nugalėjęs visus savo varžovus tapo šio turnyro nugalėtoju. Jam įteikta nugalėtojo taurė, pirmos vietos medalis, diplomas ir dovanėlė. Šioje amžiaus grupėje  trečią vietą iškovojo Dominykas Busenkovas, jam atiteko trečios vietos medalis, diplomas bei dovanėlė. Dovydas Sviklas liko ketvirtas ir džiaugėsi įteikta dovanėle. Paulius Žarkauskas ir Matas Žarkauskas atitinkamai užėmė penktą ir šeštą vietas. Jiems taip pat įteiktos dovanėlės.

                      Vaikų grupėje ir vėl nugalėtoju tapo varėniškis. Tai Adas Kavaliauskas. Jam įteikta nugalėtojo taurė, pirmos vietos medalis, diplomas bei dovanėlė. Ketvirtą vietą laimėjo Linas Šimukonis, jo prizas – dovanėlė.

2023 m. kovo 4 dienos šeštadienis Vilkaviškyje!🚌
Dvi „Mikituko“ šokėjų grupės šiandien šoko – trypė suvalkijoje, XI respublikiniame šiuolaikinio šokio festivalyje – konkurse „Pavasarinė šokių pynė“. Konkurse dalyvavo 89 šokėjų grupės, kur mums savo amžiaus grupėje iškovoti pavyko II vietą (vyriausieji šokėjai) ir III vietą (antroji mažųjų grupė) 🥉🥈!
 
Gražiausių metų švenčių belaukiant įvyko Varėnos švietimo centro būrelių teatralizuotas spektaklis „Stebuklų metas“. O patikėti šventiniais stebuklais mums padėjo:
Choreografijos studijos „Mikitukas“ šokėjai (vadovės Jolanta Pranciulienė ir Viktė Petrūnina, akomponiatorė Onutė Zacharkienė);
„Vokalinės grupės“ merginos (vadovė Vaida Žilinskienė);
„Grožio ir stiliaus“ būrelio merginos (vadovė Vida Čaplikienė);
Renginį vedė – renginių organizatorių ir vedėjų būrelio „IMPRO“ kolektyvas.
Už malonų bendradarbiavimą dėkojame Varėnos kultūros centrui (operatoriui Romui Petrūninui; šviesos operatoriui Mantui Galiniui; inžinieriui Virginijui Leikaičiui).
Na ir, žinoma, dėkojame visiems, kurie šį vakarą buvote su mumis.
Tariame nuoširdų AČIŪ!!! už nepakartojamas akimirkas ir sukurtą šventinę nuotaiką! Šventės jau visai čia pat, todėl jas sutinkant linkime sveikatos, ramybės, meilės, šilumos ir sėkmės. Džiaugsmingų šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų! Iki kitų susitikimų!

Gabių vaikų apdovavojimo šventė

Šiandien vykusioje gabių vaikų apdovanojimo šventėje pagerbti ir apdovanoti mūsų rajono vaikai/mokiniai, tarp kurių gausus būrys Varėnos švietimo centro būrelius lankančių ugdytinių, kurie tarptautinėse ar šalies, konkursuose ir varžybose iškovojo prizines vietas:

Airidą Varnagirytę, Varėnos švietimo centro ugdytinę, Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis 2022  regioninio turo III  vietos laimėtoją;

Gustę Varanauskaitę, Varėnos švietimo centro ugdytinę, II respublikiniame Jadvygos Čiurlionytės vardo dainų konkurse-festivalyje laimėjusią II vietą, kartu su vokaline grupe XIII-ajame respublikiniame jaunųjų talentų konkurse „Skambėk, Dzūkija!“ (9–11 m. amžiaus kategorijoje) apdovanotą I laipsnio diplomu, II respublikiniame virtualiame vaikų ir jaunimo ansamblinio dainavimo konkurse „Mes – tai muzika“ tapusią laureate;

Gaudrę Eidukevičiūtę, Varėnos švietimo centro ugdytinę, 2022 m. lietuvių dainuojamojo folkloro atlikėjų festivalyje-konkurse „GRĮŽULAI“ užėmusią I vietą, kartu su vokaline grupe XIII-ajame respublikiniame jaunųjų talentų konkurse „Skambėk, Dzūkija!“ (9–11 m. amžiaus kategorijoje) apdovanotą I laipsnio diplomu, II respublikiniame virtualiame vaikų ir jaunimo ansamblinio dainavimo konkurse „Mes – tai muzika“ tapusią laureate;

Dovydą Sviklą, Varėnos švietimo centro ugdytinį, Lietuvos mokinių vaikų ir jaunių „64“ šaškių asmeninėse pirmenybėse iškovojusį II vietą, LR vaikų (10 m.) „64“ šaškių čempionate – III vietą;

Dominyką Busenkovą, Varėnos švietimo centro ugdytinį, Lietuvos mokinių vaikų ir jaunių „64“ šaškių asmeninėse pirmenybėse laimėjusį III vietą;

Eitvydą Balkų, Varėnos švietimo centro ugdytinį, respublikinio vaikų šaškių turnyro „Rivilės taurė“ (berniukų grupėje) III vietos laimėtoją;

Aušrinę Nenartavičiūtę, Varėnos švietimo centro ugdytinę, LR vaikų (10 m.) mergaičių „64“ šaškių čempionate laimėjusią II vietą, respublikiniame vaikų šaškių turnyre „Rivilės taurė“ 2021 ir 2022 m. (mergaičių grupėje) laimėjusią III vietas;

Liną Šimukonį, Varėnos švietimo centro ugdytinį, LR vaikų (8 m.) „64“ šaškių čempionate užėmusį I vietą, Lietuvos mokinių vaikų ir jaunių „64“ šaškių asmeninėse pirmenybėse – II vietą, kartu su Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ šokėjais tarptautiniame šokių konkurse – festivalyje „BALTIC AMBER PUNSKAS SPRING“ užėmusį II vietą;

Tajų Karloną, Varėnos švietimo centro ugdytinį, XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados kambarinių aviamodelių sporto varžybų F-1-N modelių klasėje (iki 12 metų amžiaus grupėje) pelniusį I vietą, taip pat su komanda XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-A modelių klasėje bei kambarinių aviamodelių sporto varžybose ,,Lietuvos taurė 2021“ užėmusį aukštas prizines vietas;

Eglę Misiūtę, Varėnos švietimo centro ugdytinę, XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados kambarinių aviamodelių sporto varžybose F-1-N modelių klasėje laimėjusią I vietą, kambarinių aviamodelių sporto varžybose „Lietuvos taurė 2021“ F-1-N modelių klasėje – I vietą. Laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose „Lietuvos taurė 2022“ užėmusią F-1-A ir F-1-B modelių klasėse I vietas. Taip pat kartu su komanda XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-A modelių klasėje bei kambarinių aviamodelių sporto varžybose ,,Lietuvos taurė 2021“ užėmusią aukštas prizines vietas;

Kristupą Budėną, Varėnos švietimo centro ugdytinį, XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-H modelių klasėje užėmusį I ir III vietas. Laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose „Lietuvos taurė 2022“ F-1-H modelių klasėje, Lietuvos mokinių laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose F-1-A modelių klasėje iškovojusį III vietas, taip pat kartu su komanda XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-A modelių klasėje bei kambarinių aviamodelių sporto varžybose ,,Lietuvos taurė 2021“ užėmusį aukštas prizines vietas;

Neilą Metelicą, Varėnos švietimo centro ugdytinę, Laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose „Lietuvos taurė 2022“ F-1-H modelių klasėje užėmusią I vietą, XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-H ir F-1- B modelių klasėse pelniusią III vietas, Lietuvos mokinių laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose laimėjusią F-1-H modelių klasėje I vietą, F-1- B modelių klasėje II vietą, taip pat kartu su komanda XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-A modelių klasėje bei kambarinių aviamodelių sporto varžybose ,,Lietuvos taurė 2021“ užėmusią aukštas prizines vietas;

Ąžuolą Tautvydą Baublį, Varėnos švietimo centro ugdytinį, Lietuvos laisvo skridimo aviamodelių sporto varžybose „Lietuvos taurė 2022“ F-1-H modelių klasėje laimėjusį II vietą, taip pat kartu su komanda XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-A modelių klasėje bei kambarinių aviamodelių sporto varžybose ,,Lietuvos taurė 2021“ užėmusį aukštas prizines vietas, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokinį, XIX Lietuvos jaunųjų pianistų konkurse ,,Etiudas ir ne tik“ tapusį laureatu, o I virtualiame respublikiniame jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurse ,,Žavingoji pjesė“ II vietos laimėtoju;

Luką Lunėną, Varėnos švietimo centro ugdytinį, XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto finalinėse varžybose iškovojusį F-1-A modelių klasėje I vietą, F-1-H modelių klasėje – II vietą, laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose „Lietuvos taurė 2022“ F-1-A modelių klasėje III vietos laimėtoją, o kartu su komanda  XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose I vietą, su Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ šokėjais tarptautiniame šokių konkurse-festivalyje „BALTIC AMBER PUNSKAS SPRIN“ pelniusį Grand Prix, šiuolaikinio šokio festivalyje „VIZIJOS“ – III vietą, šokių konkurse „Dance is Passion“ „Šou dance“ kategorijoje laimėjusį III vietą;

Augustą Kurminą, Varėnos švietimo centro ugdytinį, Lietuvos mokinių laisvojo skridimo aviamodelių  sporto varžybų F-1-A modelių klasėje II vietos, F-1-H modelių klasėje III vietos laimėtoją, taip pat kartu su komanda XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados laisvojo skridimo aviamodelių sporto varžybose F-1-A modelių klasėje užėmusį aukštas prizines vietas;

Herkų Baukų, Varėnos švietimo centro ugdytinį, kartu su komanda XXXVI Lietuvos mokinių techninių sporto šakų spartakiados kambarinių aviamodelių sporto finalinėse varžybose F-1-N modelių klasėje užėmusį I vietą, F-1-N modelių klasėje iki 12 metų – II vietą;

Ievą Pankinaitę, Godą Maziukaitę, Margaritą Klovaitę, Justę Gudaitytę, Varėnos švietimo centro ugdytines, XIII-ajame respublikiniame jaunųjų talentų konkurse „Skambėk, Dzūkija!“ (9–11 m. amžiaus kategorijoje) apdovanotas I laipsnio diplomu, II respublikiniame virtualiame vaikų ir jaunimo ansamblinio dainavimo konkurse „Mes – tai muzika“ tapusias laureatėmis;

Eriką Jonaitį, Austėją Moliejūtę, Ignę Pleskevičiūtę, Brigitą Jaskevičiūtę, Luką Baublytę, Viltę Gliebutę, Lėją Krisiulevičiūtę, Urtę Sabonytę, Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ ugdytinius, tarptautiniame šokių konkurse – festivalyje „BALTIC AMBER PUNSKAS SPRING“ užėmusius II vietą;

Tėją Grudzinskaitę, Smiltę Grigėnaitę, Ugnę Gudaitytę, Aistę  Guzevičiūtę, Ugnę Sabūnaitę, Urtę Juočytę, Urtę Samulevičiūtę, Gabiją Baublytę, Melitą Čiraitę, Emiliją Baublytę, Karilę Švedaitę, Kamilę Esterytę, Mildą Tamulevičiūtę, Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ ugdytinius, tarptautiniame šokių konkurse-festivalyje „BALTIC AMBER PUNSKAS SPRING“ laimėjusius II vietą, šiuolaikinio šokio festivalyje „VIZIJOS“, šokių konkurse „Dance is Passion“ „Šou dance“ kategorijoje laimėjusius III vietas;

Aistę Petrovaitę, Valeriją Petrovaitę, Radvilę Grincevičiūtę, Vaivą Stramkauskaitę, Aistę Blėdaitę, Gabrielę Andriulionytę, Guodą Gaidytę, Rasą Versockaitę, Rytį Samulevičių, Nojų Juknevičių, Nedą Karloną, Kristiną Karašauskaitę, Austėją Paškevičiūtę, Medą Kaupinytę, Ugnę Miliauskaitę, Denisą Leonavičiūtę, Ugnę Kochanskaitę, Varėnos švietimo centro choreografijos studijos „Mikitukas“ ugdytinius, tarptautiniame šokių konkurse-festivalyje „BALTIC AMBER PUNSKAS SPRIN“, 2022-04-09 Punskas, Lenkija pelniusius Grand Prix, šiuolaikinio šokio festivalyje „VIZIJOS“, šokių konkurse „Dance is Passion“ „Šou dance“ kategorijoje laimėjusius III vietas.

Šiandien džiaugiamės nugalėtojų sėkme ir linkime jiems daug pergalių ateityje!

 

Parodos „Kalėdinis stebuklas“ atidarymo šventė

 

Sniego vėputynais, ledo brydėm,

Eglių šakomis, namų stogais.

Skuba šventės iš toli atklydę

Skambindamos šventiniais varpais.

 

                      Gruodis, pasipuošęs ledo rūbu ir sniego batais, drąsiai įžengė į kiekvieno iš mūsų namus primindamas, jog nenumaldomai artėja gražiausios žiemos šventės, kurių laukia visi, o ypač patys mažiausi – vaikai. Varėnos švietimo centras šiuo prieššventiniu laikotarpiu puoselėja gražią tradiciją: kasmet kviečia rajono vaikus ir mokinius sukurti kalėdines kompozicijas ir dalyvauti parodoje – konkurse.

                      Parodos tikslas – ugdyti dalyvių kūrybiškumą, saviraišką, meninį supratimą; suteikti galimybę patirti kūrybinį džiaugsmą bei įprasminti Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių laukimą.

 

Parodai – konkursui darbelius pateikė:

Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelio/darželio „Kačiukų“, „Boruželių“, „Ančiukų“, „Lauko“, „Ežiukų“, „Meškiukų“, „Voveriukų“ grupės (auklėtojos Rima Janulevičienė, Asta Rimkuvienė, Neringa Juočienė, Zita Skliutienė, Virginija Varanauskienė, Linutė Grimutienė, Gražina Žalienė)

 

Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio Pagrindinės mokyklos Senosios Varėnos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Bruknelės“, „Saulutės“, „Linelio“ grupės (auklėtojos Laima Košelevienė, Živilė Pačkauskienė, Danguolė Ratkevičienė, Gražina Bartusevičienė)

 

Varėnos „Ąžuolo“ ir Valkininkų gimnazijos

 

Varėnos „Ryto“ progimnazija

 

Varėnos raj. Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinė mokykla

Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos Žilinų pradinis, ikimokyklinis, priešmokyklinis skyrius

 

Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelio/darželio Panočių ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo skyriaus  „Nykštukų“ grupė

 

Valkininkų gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Bitučių“, „Boružiukų“, „Pelėdžiukų“ grupės

 

Varėnos švietimo centro neformaliojo vaikų švietimo būreliai:

Kūrybos ir meno būrelis „Okeanas“ (vadovė Angelė Balciukevičienė);

Aksesuarų gamybos būrelis (vadovė Danguolė Sereičikienė);

Keramikos būrelis (vadovas Vidas Savilionis);

Tekstilės dizaino būrelis (vadovė Laima Paulauskaitė);

Meninio konstravimo būrelis (vadovė Jūratė Gecevičienė)

 

                      Dėkojame už sukurtus darbelius ir linkime visiems tikėti, laukti ir būtinai sulaukti kalėdinio stebuklo artėjančiais Naujaisiais metais.

Paroda bus eksponuojama iki 2023 m. sausio 6 d. tad kviečiame paskubėti atvykti ir pasigrožėti kūrybiniais darbeliais.

 

Šaškių varžybose varėniškiams – nugalėtojų taurės

 

                      Gruodžio 10 d. Varėnoje vyko vaikų ir jaunučių „64“ šaškių turnyras Varėnos švietimo centro taurei laimėti.

                      Šiame turnyre be Varėnos švietimo centro šaškių ir šachmatų būrelio moksleivių dalyvavo ir Marijampolės sporto centro jaunieji šaškininkai. Varžybų metu buvo daug gražių ir atkaklių partijų, bet pagrindinė kova dėl nugalėtojų vardo vyko tarp varėniškių.

                      2012 metais gimusių amžiaus grupėje (kaip ir bendroje) nugalėjo Eitvydas  Balkus, jam įteikta taurė, pirmos vietos medalis bei diplomas. Šioje amžiaus grupėje antrą bei trečią vietas atitinkamai užėmė Dovydas Sviklas ir Dominykas Busenkovas. Jiems įteikti antros ir trečios vietos medaliai bei diplomai.

                      2013 metais gimusių grupėje nugalėtoju tapo Paulius Žarkauskas. Jis pasipuošė nugalėtojo taure, pirmos vietos medaliu ir diplomu. Trečią vietą šioje grupėje užėmė Matas Žarkauskas, jam atiteko trečios vietos medalis ir diplomas.

                      2014 metais gimusių grupėje pirmos vietos  niekam neužleido Linas Šimukonis. Jam įteikta nugalėtojo taurė, pirmos vietos medalis, diplomas. Benjaminas Prakopimas liko trečias ir pasipuošė trečios vietos medaliu bei diplomu.

                      2015 metais gimusių grupėje nugalėjo Adas  Kavaliauskas. Jis džiaugėsi nugalėtojo taure, pirmos vietos medaliu ir diplomu. Trečias liko Arminas Busenkovas, jam trečios vietos medalis bei diplomas. Dovydui Sereičikui, užėmusiam ketvirtą vietą, įteikta padėka ir atminimo medalis. Jauniausio dalyvio prizas įteiktas dviem dalyviams – Adui Kavaliauskui ir Arminui Busenkovui.

 

Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkurso „Aguonėlė“ NACIONALINIAME ture, Prienų kultūros centre, šokių studijos „Mikitukas“ merginų grupė savo kategorijoje užėmė 3 VIETĄ! Tai didelis laimėjimas!
Tačiau…
Šį kartą labiau už viską norime padėkoti Varėnos autobusų parko vairuotojui Vytui Barčiui profesionaliai ir saugiai mus parvežusiam namo tokiomis katastrofiškomis oro sąlygomis vakar, gruodžio 11-ą dieną. Kelionė į Varėną jau seniai buvo tokia įtempta, kaustoma rūko, snygio ir vėjo. Ačiū už jau ne pirmą saugią kelionę.

Kitokia „Autoakimirkos“ būrelio diena

 

                      Lapkričio 23-oji automobilininkų būrelio „Autoakimirka“ nariams nebuvo eilinė diena. Įprastą jiems veiklą teko šiek tiek koreguoti, mat į svečius atvyko Varėnos r. policijos komisariato viršininkas Renatas Vitkauskas ir Varėnos r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Evelina Visockytė. Visiems kieme sustojus puslankiu būrelio vadovas Gintautas Miškinis pasidžiaugė, kad šiandien dar yra jaunimo, kuris geba ir nori laiką leisti prasmingai užuot be tikslo vaikštinėję po miestą ir ypač dabar, kai gana anksti temsta. Kad būrelio nariai būtų saugūs tamsiuoju paros metu, policijos pareigūnai jiems įteikė šviesą atspindinčias liemenes su „AUTOAKIMIRKOS“ užrašu. Dalį liemenių parūpino Varėnos r. policijos komisariato viršininkas Renatas Vitkauskas, kitą dalį – būrelio vadovas Gintautas Miškinis. O policininko profesijai neabejingus mokinius pareigūnai pakvietė tapti jaunaisiais policininko rėmėjais.

                      Vėliau būrelio nariai ėmėsi jiems įprastos veiklos. Buvo be galo įdomu stebėti, kaip darniai ir sistemingai, tarsi didžiuliame skruzdėlyne, vyksta darbas: kiekvienas žino, ką turi daryti, už ką yra atsakingas. Kol mokiniai lyg skruzdėliukai plušėjo prie savo darbų, būrelio vadovas papasakojo, kaip įprastai vyksta veikla kiekvieno susitikimo metu. Pasirodo, norint tapti būrelio nariu, nėra taip paprasta: jei prasta jaunuolio reputacija arba jis turi žalingų įpročių (rūko), čia jam ne vieta. O jeigu jau papildė būrelio narių gretas, tikrai nebus išimtis ir anksčiau ar vėliau teks išlaikyti KANTRYBĖS TESTĄ – išrūšiuoti kibirą įvairiausių varžtų. Nustebsite ar ne, tačiau ir šį testą išlaiko ne visi. Bet tai tik maža dalis, ką pamačiau ir sužinojau. Visko, kaip vyksta darbas, aš nepapasakosiu. Reikia nuvykti ir pamatyti.

Jaunučių „64“ šaškių pirmenybėse varėniškei Aušrinei Nenartavičiūtei – bronzos medalis

 

                      2022 m.  lapkričio 12 d. Marijampolėje vyko LR moksleivių „64“ šaškių jaunučių pirmenybės, kuriose dalyvavo ir  Varėnos švietimo centro šaškių – šachmatų būrelio moksleiviai. Mergaičių grupėje puikų žaidimą pademonstravusi Aušrinė Nenartavičiūtė iškovojo trečią vietą. Jai įteiktas bronzos medalis ir trečios vietos diplomas.

                      Berniukų grupėje varėniškiai už savo varžovus būdami jaunesni dviem, trejais ir ketveriais metais į prizininkų gretas nepateko, tačiau žaidė drąsiai, rinko taškus ir tarp 34 dalyvių užėmė gan geras vietas. Aukštą 4 vietą iškovojo Dominykas Busenkovas , aštunta vieta atiteko Eitvydui Balkui, 12 vieta – Dovydui Sviklui, Matas Keidūnas liko 10-tas, Matas Žarkauskas – 18, Paulius Žarkauskas – 19, Linas Šimukonis – 20, Dovydas Sereičikas – 21, Benjaminas Prakopimas – 24, Arminas Busenkovas – 29.

 

            Šaškių turnyras Varėnoje

Lapkričio 5 d. Varėnoje vyko atviras vaikų „64“ šaškių turnyras, kuriame dalyvavo ir Varėnos švietimo centro šaškių – šachmatų  būrelio auklėtiniai. Šiose varžybose jie pasirodė puikiai: Eitvydas Balkus tapo ne tik 2012 metais gimusių grupės, bet ir absoliučiu nugalėtoju. Jam įteikta taurė bei pirmos vietos medalis. Šioje amžiaus grupėje antrąją vietą užėmė Dovydas Sviklas, trečiąja džiaugėsi Dominykas Busenkovas. Jiems atitinkamai įteikti antros ir trečios vietos medaliai.

                      2013 metų gimimo grupėje trečios vietos medaliu pasipuošė Paulius Žarkauskas,  Dovydas Sereičikas liko ketvirtas, Matas Žarkauskas – penktas. 

                      2014 metų gimimo grupėje antros vietos medaliu džiaugėsi Linas Šimukonis, trečiąją vietą iškovojo ir medaliu pasipuošė Benjaminas Prakopimas. Neliko be apdovanojimo Arminas Busenkovas – jam įteiktas jauniausio dalyvio prizas.

 

———————————————————————————————————————————

Darbo šaknys karčios, o vaisiai saldūs! Šiandien (2022 m. spalio 22 d.) šokam iš širdies ir komisijos širdis pasiekėme 🎯 Važiuojame namo iš ką tik vykusio Šalies šokių festivalio konkurso „Kaunas fest 2022 VDU“, kuriame dalyvavo net 67 šokėjų grupės, organizuojamo puikaus choreografo Edgaro Šnipaičio ir parsivežame du nuostabius laimėjimus – jaunesniųjų „Mikituko“ šokėjų grupė užėmė II vietą, o vyriausieji šokėjai – GRAND PRIX!💣 Iš didelio džiaugsmo iš šokių studijos virstame “dainų ir šokių ansambliu” 🎁
😅😅😅!
Valio valio valio mūsų šokėjams!!!🎊
Ir didelis AČIŪ organizatoriams bei komisijai 🌹🫡

————————————————————————————————————————–

LIETUVOS MOKINIŲ

VAIKŲ IR JAUNIŲ „64“ ŠAŠKIŲ ASMENINĖS PIRMENYBĖS ŠIAULIUOSE

 

                      2022 m. spalio 8 d. Šiauliuose vyko LR moksleivių vaikų „64“ šaškių asmeninės pirmenybės, kuriose dalyvavo 34 moksleiviai iš Marijampolės, Varėnos, Šiaulių, Kaišiadorių ir Šakių. Šiose pirmenybėse puikiai žaidęs varėniškis Linas Šimukonis iškovojo antrąją vietą. Jam įteiktas sidabro medalis bei diplomas. Aukštas vietas užėmė ir kiti varėniškiai: Paulius Žarkauskas – ketvirtą, Matas Žarkauskas – septintą, Dovydas Sereičikas – aštuntą.

————————————————————————————————————————————-

2022 m. spalio 8-9 d. savaitgalio startas – trečioji „Mikituko“ šokėjams menų stovykla „Menų dūzgės“ ir BendruoMENIŠKA diena!
Šokių studijos „Mikitukas“ šokėjai šį savaitgalį leidžia kitaip, nei įprasta. Įgyvendinome jau trečiąją savo stovyklą „Menų dūzgės“ ir kaip ir kasmet jau radome, kur patobulėti.
Į stovyklą pakviestos net 3 itin aukšto meistriškumo choreografės, tai Greta Marija, Eglė Misiukevičiūtė ir Vilija Jakubauskė. Dvi iš jų, mūsų studijos šokėjus šokdina jau trečią kartą. Šokėjai buvo mokomi įvairių šokių stilių – šiuolaikinio šokio, zumba dance ir pop show! Vaikų šypsenos nuotraukose kalba pačios už save.
Meniškumo ugdymui šiais metais pasikvietėme ir keletą naujų menininkų. Tai Tadas Šimkus, grafiti, gatvės meno – dailės atstovas, puikios paskaitos lektorius mokė šokėjus techninių piešimo vingrybių, pasakojo apie gatvės meną, grafiti piešimą ir švietė jaunimą, koks menas gali būti artimas sielai ir visai visuomenei, kaip stipriai jis įtakoja mūsų nuotaikas ir brandina asmenybes. Dar viena naujovė šokėjams buvo Makrame pynimas, kurį dėstė varėniškė menininkė Migle Mormokaitė. Ugdėme kūrybiškumą ir kruopštumą, puikiai raminanti meno rūšis susikaupti privertusi net mūsų aktyviausius. Trečioji nauja edukacija – atšvaitų gamyba – „Būk matomas ir saugus“ vedė Dovilė Klimavičienė mokiusi vaikus ir meno ir saugumo, kruopščiai paaiškinusi vaikams, kodėl tai svarbu ir mokė mažuosius atšvaitų gamybos. Taip į Dargužius šeštadienį ir į Varėną sekmadienį sugužėjo menininkai – mokytojai ne tik iš Varėnos, bet ir iš Vilniaus, Kauno bei Vilkaviškio.
Tradicines edukacijas, tokias kaip „Karpinių pasaulyje“ ir bandelių „Pagramdukas“ kepimą vedė direktorė Sigita Markevičiūtė Švedė ir Dargužių amatų centro darbuotoja Rimutė Gudonienė, didelis ačiū Jums už kasmetinį priėmimą ir rūpestingą edukacijų vedimą, bei organizacinę pagalbą. Neapsiėjome ir be nuostabaus Amatų centro kugelio, kiek pajėgėm, tiek sukirtom! Ačiū!
Antroji stovyklos diena – BendruoMENIŠKA diena, remiama Varėnos rajono savivaldybės (jaunimo projektai).
Visose mūsų meno stovyklos veiklose dalyvavo net 43 „Mikituko“ šokėjai.
Šokių studijos šokėjai, kolektyvo vadovė Jolanta Pranciulienė ir mokytojos Viktė Petrūnina ir Onutė Zacharkienė dėkojame visiems prisidėjusiems prie mūsų kolektyvo tobulėjimo ir siekių išpildymo!
Viktė Petrūnina

—————————————————————————————————————————————————

„Mikitukas“ akcijoje “Visa Lietuva šoka” 2022!
Renginio akimirkos. 

————————————————————————————————————————–

Respublikinis vaikų šaškių turnyras „Rivilės taurė“

                      2022 m. rugsėjo 24 d. Vilniuje vyko respublikinis vaikų šaškių turnyras ,,Rivilės taurė“. Šiame turnyre dalyvavo 66 jaunieji šaškininkai iš Šiaulių, Vilniaus, Marijampolės, Utenos ir Varėnos. Varėnai atstovavo Švietimo centro šaškių ir šachmatų būrelio mokiniai. Mergaičių grupėje puikiai žaidė Aušrinė Nenartavičiūtė, kuri tarp 27 varžovių iškovojo 3 vietą. Jai įteiktas diplomas, medalis ir vertingas prizas. Tarp berniukų (2014 m. gimimo) 1vietą iškovojo Linas Šimukonis. Jam įteiktas vertingas prizas. Šioje amžiaus grupėje Benjaminas Prakopimas užėmė 5 vietą, Arminas Busenkovas 10 vietą. Berniukų grupėje (2012 m. gimimo) 3 vietą iškovojo Eitvydas Balkus, Dovydas Sviklas užėmė 5 vietą, Dominykas Busenkovas džiaugėsi 6 vieta. Berniukų grupėje (2013 m. gimimo) Paulius Žarkauskas iškovojo 2 vietą, Matas Žarkauskas ir Dovydas Sereičikas dalinosi 4-5vietas. Pasibaigus turnyrui visiems dalyviams buvo įteiktos dovanėlės.

————————————————————————————————————————————

Pasiruošę šokti „Mikituko“ šokėjai 🤩
„Grybų šventė – dūzgia bitės 2022“, Varėna.

————————————————————————————————————————————-

Varėnos švietimo centro neformaliojo vaikų švietimo atidarymo šventė

2022 m. rugsėjo 1-ąja šventiškai atidarytos Varėnos švietimo centro Neformaliojo vaikų švietimo erdvės po vykusios rekonstrukcijos J. Basanavičiaus g. 38. Šiandien mes džiaugiamės dar dažais kvepiančiais naujais baldais, įgarsinimo aparatūra, taip pat įvairiomis priemonėmis, be kurių neįsivaizduojame būrelių veiklos. Šia ypatinga proga pasveikinti atvyko Seimo narys Juozas Baublys, Varėnos r. savivaldybės meras Algis Kašėta, sveikinimo ir padėkos žodį tarė Švietimo centro direktorius Raimondas Žilinskas. Jaukioje scenoje muzikiniu numeriu visus susirinkusiuosius pasveikino Vokalinės grupės merginos. Visiems gerai žinomas „Mikituko“ kolektyvas pradžiugino koncertiniais pasirodymais, o šventę vedė būrelio IMPRO jaunimas.

Nors šis pastatas nėra labai didelis, tačiau jame labai jauku ir gera! Įgyvendinant projektą, pastatas buvo atnaujintas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą – „Varėnos moksleivių kūrybos centro pastato J. Basanavičiaus g. 38 Varėnoje modernizavimas“, įsigyta nemažai įvairios įrangos. Projekto metu įsigytos lazerinės, tekinimo, frezavimo ir gręžimo staklės, be kurių neįsivaizduojamas aviamodeliavimo būrelis. Jos reikalingos, kad mokiniai išmoktų konstruoti ir gaminti įvairius skraidančius modelius, o išmokę dalyvauja aviamodelių sporto varžybose. Atnaujintose erdvėse surasime ir grožio kampelį. Grožio ir stiliaus studija sukuria stebuklus, tinkamas makiažas ir šukuosena pradžiugina kiekvieną merginą. Čia puiki vieta šachmatų ir šaškių hobio fanams, tai tikra smegenų mankšta. Renginių organizatorių ir vedėjų būrelis „Impro“ taip pat turės savo sceną repeticijoms ir pasirodymams. Didžiausia dalyvių skaičiumi choreografijos studija „Mikitukas“ įsikūrė modernioje, jų veiklai pritaikytoje salėje. Čia galima išmokti ne tik tradicinių lietuvių liaudies šokių, bet ir šiuolaikinių. Vokalinės grupės dainorėliai savo talentą ugdys dainavimo studijoje. Šiandien mes matome erdves šviesias, šiuolaikiškas, modernias ir elegantiškas atitinkančias kiekvieno būrelio poreikius.

Varėnos švietimo centro patalpų atidarymas ir spalvingi „Mikituko“ šokėjai 🔥 Nuo šiol suksimės naujose patalpose ir naudosimės naujausia įranga. Labai tikimės tai padės mums tobulėti ⭐️
Jau rytoj, 2022 m. rugsėjo 2 d., visų naujų šokėjų laukiame čia! 💃🕺 (J. Basanavičiaus g. 38). Šokių vadovė Jolanta Pranciulienė.

——————————————————————————————————————-


Rugpjūčio 26-28 d. Šiauliuose vyko 1-asis atviras Baltijos šalių vaikų, jaunučių ir jaunių paprastųjų šaškių čempionatas, kuriame dalyvavo trys Varėnos švietimo centro šaškių ir šachmatų būrelio mokiniai.

Amžiaus grupėje UO8 Linas Šimukonis užėmė 5 vietą, amžiaus grupėje UIO Eitvydas Balkus užėmė 7 vietą, o Dovydas Sviklas liko 10-tas.

 

—————————————————————————————————————–


Rugpjūčio 20 d. Alytuje vyko atviras jaunučių čempionatas „Alytaus Mero taurė – 2022“,  kuriame dalyvavo šaškininkai iš  Marijampolės, Vilniaus, Alytaus bei mokiniai iš Varėnos švietimo centro šaškių – šachmatų būrelio. Vaikų grupėje pirmą vietą iškovojo Matas Žarkauskas, jam įteikta nugalėtojo taurė, pirmos vietos medalis, diplomas. Trečią vietą šioje grupėje iškovojo Linas Šimukonis ir pasipuošė trečios vietos medaliu. Paulius Žarkauskas liko ketvirtas. Jaunučių grupėje Eitvydas Balkus liko antras, jam įteiktas antros vietos medalis. Visiems varžybų dalyviams įteiktos dovanėlės.


Scroll to Top
Scroll to Top Skip to content