Varėnos švietimo centras

Menų dūzgės Dargužiuose

MENŲ DŪZGĖS DARGUŽIUOSE

Dar viena šokių studijos tradicija tapusi, „Mikituko“ šokėjams skirta, jau antroji, dienos stovykla „Menų dūzgės“ įvyko! Vadovės Jolantos Stankevičienės vizija apie stovyklą nuo pat pradžių buvo aiški – vaikams reikia suteikti džiaugsmo, o tai padaryti geriausia kūrybos dėka. Nauji šokių stiliai, edukacinės programos – visa, ko mums reikia tokiomis sąlygomis, maksimaliai gerai atlikti savo darbą.

„Menų dūzgės“ – daugiafunkcinė programa, apimanti ir mokanti kelių meno rūšių (ne konkrečios vienos), šokių ir tradicijų puoselėjimo, siekiant šių dedamųjų tarpusavio sąsajos. Tai mentalinio ir motyvacinio skatinimo tobulėti, bendruomeniškai suartėti, aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir išmokti kelių meno rūšių, ne apsistoti ties viena, pobūdžio dienos stovykla.

Šiais metais mokėmės mums naujo, šiuolaikinio šokio pradmenų padedant choreografei Karolinai Auglytei. Mums tai ne eilinė pažintis. Karolina yra profesionalių šokių kolektyvų vadovė, tokių kaip „Gama“ ir „Gelmė“. Neeilinio talento šokėja, choreografė ir vasaros šokių stovyklos „Skraidančios pėdos“ organizatorė. Šokėjai supažindinti su moderniojo šokio judesių atlikimo technika, patys atliko sudėtingus junginius ir patyrė „karčių mokslo šaknų“ skonį.

Draugiška pažintis su choreografe Greta Marija Eidulevičiene atvedė prie jau antrojo susitikimo. Tai turinti Klaipėdos universiteto choreografijos bakalaurą, Kauno technologijos universiteto pedagogo kvalifikaciją choreografė, Lizencijuota Zumba kids, junior, aqua, fitness, toning, zumbini ir strong by Zumba trenerė, šiuolaikinio šokio kolektyvo SOTE vadovė, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos choreografijos mokytoja, viena iš respublikinio šokio festivalio „Saldi druska“ ir „Saldi druska Zumba fiesta“ organizatorių. „Mikituko“ šokėjams skirti užsiėmimai, kaip ir būdinga Zumbai buvo įkvėpti Lotynų Amerikos ritmais: salsa, cumbia, merengue ir kitų pasaulio tautų šokių stiliais.

Šokių pamokos vyko visoms kolektyvo grupėms, nuo pačių mažiausių iki žinoma vyriausių. Abipusį bendradarbiavimą nuspręsta tęsti.

Stovyklautojų maitinimą patikėjome Dargužių Amatų centrui, kurio darbuotojai mums iškepė tikrą dzūkišką kugelį su nepakartojamais spirgučiais. O centro direktorė Sigita Švedė pavaišino ir tikru delikatesu, džiovintais svirpliais! Nesišlykštėkite, beveik visi šokėjai ryžosi jų paragauti. Teigė, jog skonis, kaip saulėgrąžų. Amatų centro edukacijose vaikai pynė apyrankes ir net mokėsi apie bites! Ragautas medus net ir praėjus kelioms dienos šokėjams paliko įspūdį. Dėkojame už draugystę ir pastangas, bei paaukotą savaitgalio dieną mūsų šokėjams.

Nepakartojamai praleistas šeštadienis. Įgytos žinios viršijo visus lūkesčius.

Dar kartą, nuoširdus „ačiū“ amatininkams, choreografėms ir amatų centro direktorei Sigitai Švedei. Buvo JĖGA.

Šokių studijos „Mikitukas“ mokytoja Viktė Petrūnina

Scroll to Top
Scroll to Top Skip to content