Varėnos švietimo centras

„Arčiau savęs“

2022 m. Varėnos atvirame jaunimo centre bus vykdomas naujas jaunimo veiklų projektas – „Arčiau savęs“, kurį finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projekto tikslas – pagerinti po karantino suprastėjusią jaunuolių savijautą įtraukiant nemotyvuotą ir mažiau galimybių turintį jaunimą į Atviro jaunimo centro veiklas. Projekto tikslui pasiekti bus įgyvendinami trys uždaviniai: 1. Suteikti galimybę jaunuoliams pagerinti savo fizinę ir emocinę sveikatą; 2. Padėti jaunuoliams ir AJC darbuotojams geriau pažinti save; 3. Pagerinti jaunuolių savirealizacijos galimybes ir prasmingą laisvalaikį. Į projekto veiklas planuojama įtraukti ne mažiau kaip 150 mažai motyvuotų, socialinę atskirtį patiriančių ir saviraiškos erdvės nerandančių jaunų žmonių.

Projekto veiklos yra daugialypės, orientuotos į įvairiapusį poveikį jauno žmogaus asmenybės formavimui, brandai. Paauglystės metu, labai svarbu gauti tinkamą informaciją apie lytiškumą, bendravimą ir pagarbą vienas kitam, todėl pasikviesime lektores iš „Įvairovės ir edukacijos namų“, kurios penkių dienų stovyklos metu ves  Toleranticijos ir antidiskriminacijos bei lytiškumo mokymus. Jaunuoliai susipažins su policijos ir pasieniečio profesijomis, dalyvaus bendrose varžybose su Karatė Kyokušin ir Varėnos „Merkio“ futbolo, klubų nariais. Patys jaunuoliai organizuos atsisveikinimo vakarėlį. Aplankysime vietinį „Pasagų” muziejų. Dėl didelio norinčių dalyvauti skaičiaus, bus organizuojamos mažesnės, dviejų dienų „Savęs pažinimo“ ir „Sveikatingumo“ stovyklos.

Jaunuoliai vyks į Dzūkijos nacionalinį parką, keliaus Zackagirio pažintiniu taku, apsilankys prie „Gaidžio kopos”, „Meškos šiknos”, Alkaželio ežeriuko ir kitų lankytinų vietų, taip pat keliausime į žygį  po Glūko mišką, kur aplankysime laiko beveik ištrintas istorines vietas: sugriautus geležinkelio tiltus, Artilerijos stotį, džiovos sanatorijos likučius, Vokietijos karių kapines, Šv. Trejybės cerkvės postamentą. Labiausiai jaunuolių laukiama veikla – plaukimas baidarėmis. Šį kartą keliausime vaizdingu, tačiau sudėtingu Ūlos upės maršrutu. Skatindami jaunuolius suprasti bendruomenines problemas, ugdydami pagarbą ir empatiją gyvūnams, vyksime savanoriauti į gyvūnų prieglaudą, žvėrynėlį ir žirgyną. Keturis kartus per metus jaunuoliai organizuos naktinius renginius, suplanuos veiklas, išsirinks norimus žiūrėti filmus, gaminsis maistą ir kt.

Jaunuolių prasmingo laisvalaikio pagerinimui, daug dėmesio skyrėme nuolatinėms veikloms Atvirame jaunimo centre. Atnaujinsime inventorių ir organizuosime funkcines treniruotes, įsigysime naujų Xbox, stalo ir lauko žaidimų, bei prizų turnyrų nugalėtojams. Jaunuolių pageidavimu įtraukėme dar nevykdytą veiklą – Karaoke ir jau visų pamėgtus maisto gaminimo užsiėmimus – „Pats sau šefas”.

Siekdami atnaujinti ir sustiprinti jaunimo darbuotojų kompetencijas, organizuosime supervizijas. Jų metu darbuotojai gaus profesionalią specialistų konsultaciją atviro darbo su jaunimu klausimais, mokysis darbo komandoje, savo darbo organizavimo ir didins motyvaciją bei pasitikėjimą savimi.

Kviečiame visus jaunuolius nuo 14 iki 29 metų sekti naujienas mūsų Facebook paskyroje „Varėnos atviras jaunimo centras“, dalyvauti naujose veiklose arba prisidėti jas organizuojant. Iki smagių susitikimų!

 

Scroll to Top
Scroll to Top Skip to content