LT EN
Paslaugos
Pagalbos teikimas

 Kas vaikams ir paaugliams padeda susikaupti bei nusiraminti?


Paramos vaikams centro paruošta informacija:
 

mokslo metų pabaigoje ruošiantis baigiamiesiems atsiskaitymams, taip pat rengiantis egzaminams, daugeliui vaikų ir paauglių įtampą kelia nerimas dėl rezultatų ar suaugusiųjų spaudimas. Užvaldžius stipriems jausmams (pykčiui, baimei ir kt.), dažniausiai pasielgiama impulsyviai. Nerimą gali kelti ir tai, kad ne visuomet pavyksta sukoncentruoti dėmesį į mokslus.

„Labai dažnai vaikai ir paaugliai net nepastebi, kad atsisėdę prie namų darbų valandą ar ilgiau susirašinėja su draugais, pasiėmę knygą – šokinėja nuo vieno video internete prie kito, o pradėję žiūrėti filmą – „įlenda“ į socialinius tinklus“, – pastebi Paramos vaikams centre veikiančios mentorystės programos „Big Brothers Big Sisters“ draugysčių koordinatorė, psichologė Vilija Švederytė. 

Pasak psichologės, dažniausiai žaidimą įsijungiame ar užmetame akį į socialinius tinklus, nes norime nukreipti mintis nuo ne itin malonios veiklos. Tai automatinė reakcija į neigiamus jausmus, kuriuos gali sukelti nuobodulys, vienišumo ar nesaugumo jausmai, nepasitikėjimas savimi. „Tai kaip jaučiamės sunku kontroliuoti, tačiau galima pasirinkti, kaip reaguoti. Nenuklįsti į kitą užsiėmimą padeda savęs stebėjimas ir sustabdymas, suplanuotos pertraukos, nereikalingų darbui interneto puslapių ar įrenginių išjungimas, tinkama mokymosi vieta“, – sako V.Švederytė.

 

Konkretūs patarimai, kaip susikaupti ir nusiraminti – https://bit.ly/2ZWZQjC 

 

Pasitarti su psichologais įvairiomis vaikų auklėjimo temomis kviečiame diskusijose „Pasikalbėjimai su psichologu“ (internetu). Daugiau informacijos –  https://bit.ly/3fQ76Dg

 

 

 


 

Varėnos švietimo centro Pedagoginių psichologinių paslaugų skyrius (toliau – skyrius) karantino metu nuotoliniu būdu teikia šias paslaugas:


Konsultavimas bei metodinė pagalba

 • Skyriaus specialistai nuotoliniu būdu teikia metodinę pagalbą  mokyklų administracijai, Vaiko gerovės komisijoms, švietimo pagalbos specialistams.
 • Skyriaus specialistai nuotoliniu būdu sinchroniškai (ZOOM, Messenger ir Skype programų pagalba) teikia individualias konsultacijas mokinių tėvams (globėjams) ir mokiniams.
  • Dėl konsultacijų  prašome kreiptis el. paštu svietimocentro.ppps@gmail.com arba tel. (8 310) 31 232.
  • Registruojantis el. paštu, prašome nurodyti rūpimą klausimą, konsultacijos tikslą.
  • Registracija telefonu vykdoma: Pirmadieniais  – Ketvirtadieniais: 9 – 16 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.), Penktadieniais: 9 – 15 val.

Vertinimas

 • Vaikų įvertinimas dėl specialiųjų ugdymosi poreikių nustatymo, vaikų brandumo įvertinimas dėl paankstinto priešmokyklinio ugdymo, vaikų kalbos ir komunikacijos sutrikimų įvertinimas karantino metu nevykdomas.
  • Jeigu SUP turinčiam mokiniui (vaikui) baigiasi Vertinimo dokumentų galiojimo laikas ir būtinas SUP Vertinimo pakartojimas, ugdymo įstaigoms rekomenduojame pratęsti ankstesnio Vertinimo dokumentų galiojimą iki LR Vyriausybė panaikins karantino metu įvestus apribojimus ir skyrius turės galimybes atlikti Vertinimą.
  • Mokinių specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimas, pradėtas Skyriuje iki situacijos dėl koronaviruso grėsmės paskelbimo, bus tęsiamas pasibaigus karantinui.
  • Atšauktos/nukeltos konsultacijos ir sustabdyti pedagoginiai psichologiniai įvertinimai bus atnaujinti pasibaigus karantinui.  Konsultacijų laiką  suderinsime su  tėvais (globėjais).
  • Vaikų, kurių pedagoginis psichologinis įvertinimas buvo pilnai užbaigtas iki karantino paskelbimo, pažymos dėl specialiųjų   ugdymosi poreikių pirminio/pakartotino įvertinimo ir(ar) švietimo pagalbos skyrimo (7 ir 8 priedai) rengiamos. Pažymos bus atiduodamos tėvams (globėjams) pasibaigus karantinui.

 

Autistiški vaikai mokosi nuotoliniu būdu: patarimai tėvams