LT EN
Naujienos
Renginių akimirkos

 Geografijos diena


Geografų dienos šventė „Kelionė po mūsų Žemę“ šiais metais vyko balandžio 28 d. Valkininkų gimnazijoje. Susirinkusius mokinius, mokytojus ir svečius pasveikino Valkininkų gimnazijos direktorė Gidita Benkienė.

Dalyvavo 9 mokinių komandos iš „Ąžuolo“, Valkininkų, Merkinės V. Krėvės gimnazijų, Senosios Varėnos A. Ryliškio, Žilinų, Matuizų, Merkinės pagrindinių mokyklų, ir „Ryto“ progimnazijos. Renginį organizavo ir vedė Valkininkų gimnazijos geografijos mokytoja Dovilė Keršytė. Šį kartą užduotimis keliavom po Europą. Kol komisija suvedinėjo rezultatus, 5 klasės mokiniai, užėmusieji I vietą Respublikiniame mokinių meninio skaitymo konkurse, pristatė poetinę kompoziciją „Iš noro klausinėti“. Buvo labai įspūdinga.
 

 


 

Chemikų dienos renginys "Chemija supanti mus" ir fizikų dienos renginys "Fizika aplink mus"

 

 Jau devinti metai Varėnos švietimo centras rengia programą  „Gamtos mokslų dalykų mokymosi motyvacijos skatinimas“, kurią finansuoja Varėnos rajono savivaldybės administracijos Šveitimo remiamų programų fondas. Šios programos tikslai ir uždaviniai: skatinti mokinių domėjimąsi fizika, chemija, geografija ir kitais gamtos mokslais bei mus supančia aplinka, pritaikyti pamokose įgytas žinias naujose situacijose, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, mokinių kūrybiškumą ir iniciatyvumą, skatinti mokyklų bendradarbiavimą.

      Tradiciškai šventės organizuojamos vis kitose rajono mokyklose. Kasmet šiuose renginiuose aktyviai dalyvauja daug komandų. Tai akivaizdu, kad didėja susidomėjimas gamtamoksliniais  dalykais.

 2016 m. gegužės 12 d. renginio organizatoriai buvo Varėnos rajono Marcinkonių pagrindinė mokykla. Šiais metais fizikų ir chemikų dienoje dalyvavo rekordinis mūsų rajono mokyklų komandų skaičius. Jų buvo keturiolika. Tai „Ryto“ progimnazijos, „Ąžuolo“, Valkininkų ir  Merkinės V. Krėvės gimnazijų, Senosios Varėnos A. Ryliškio, Matuizų, Nedzingės, Panočių, Žilinų, Marcinkonių ir Vydenių pagrindinių mokyklų bei Technologijų ir verslo mokyklos mokytojai  su savo parengtų mokinių komandomis. Svečius sutiko ir pasveikino mokyklos direktorius Jonas Žieminykas. Šventei linksmai nuteikė Marcinkonių pagrindinės mokyklos mokytojos Irenos Makselienės vadovaujama mokinių šokių grupė. Smagu buvo stebėti, kaip komandos su užsidegimu stengėsi kuo geriau, tiksliau ir greičiau atlikti jiems pateiktas užduotis. O jos tikrai buvo labai įdomios.

      Renginio pabaigoje mokinių komandų laukė siurprizas: užduotis, kurias reikėjo susieti su fizika ar chemija, organizavo ir vedė Varėnos kultūros centro Marcinkonių filialo direktorė, humoro grupės „Spanguolė“ vadovė Rimutė Avižinienė. Čia buvo nuotaikingiausi šventės akcentai. Tai dar labiau pakėlė visų dalyvių nuotaikas ir besiskirstant sakė, kad su nekantrumu vėl lauks kitų mokslo metų fizikų ir chemikų dienos.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

      Jau aštunti metai Varėnos švietimo centras rengia programą  „Gamtos mokslų dalykų mokymosi motyvacijos skatinimas“, kurią finansuoja Varėnos rajono savivaldybės administracijos Šveitimo remiamų programų fondas. Šios programos tikslai ir uždaviniai: skatinti mokinių domėjimąsi fizika, chemija, geografija ir kitais gamtos mokslais bei mus supančia aplinka, pritaikyti pamokose įgytas žinias naujose situacijose, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, mokinių kūrybiškumą ir iniciatyvumą, skatinti mokyklų bendradarbiavimą.

      Tradiciškai šventės organizuojamos vis kitose rajono mokyklose. Kasmet šiuose renginiuose aktyviai dalyvauja daug komandų. Tai akivaizdu, kad didėja susidomėjimas gamtamoksliniais  dalykais.

 2015 m. balandžio 9 d. renginio organizatoriai buvo Varėnos rajono Žilinų pagrindinė mokykla. Jau antri metai fizikų ir chemikų dienoje dalyvavo didžiausias mūsų rajono mokyklų komandų skaičius. Jų buvo dvylika. Tai „Ryto“ progimnazijos, „Ąžuolo“ ir  Merkinės V. Krėvės gimnazijų, Valkininkų, A. Ryliškio, Matuizų vidurinių mokyklų, Nedzingės, Panočių, Žilinų ir Vydenių pagrindinių mokyklų bei Technologijų ir verslo mokyklos mokytojai  su savo parengtų mokinių komandomis. Visus svečius šiltai sutiko ir pasveikino mokyklos direktorė Aldona Vaitkevičienė. Šventę organizavo ir vedė Žilinų pagrindinės mokyklos mokytojas V. Riaubys su savo mokiniais. Smagu buvo stebėti, kaip komandos su užsidegimu stengėsi kuo geriau, tiksliau ir greičiau atlikti jiems pateiktas užduotis. O jos buvo labai įdomios.

      Renginį paįvairino Vilniaus universiteto  Fizikos fakulteto studentų pasirodymas. Jie atliktais savo praktiniais darbais labai sudomino mokinius. Tai dar labiau pakėlė visų dalyvių nuotaikas ir jau besiskirstant sakė, kad su nekantrumu lauks kitų mokslo metų fizikų ir chemikų dienos.Geografų dienos šventė "Kelionė po mūsų Žemę" šiemet vyko gegužės 21 d. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje. Dalyvavo 8 mokinių komandos iš Žilinų, Nedzingės, Merkinės pagrindinių mokyklų, Valkininkų, "Ąžuolo", Merkinės V. Krėvės gimnazijų, Matuizų vidurinės mokyklos ir "Ryto" progimnazijos. Renginį organizavo ir vedė Merkinės V. Krėvės gimnazijos geografijos vyresnysis mokytojas Albertas Švilpa.


  

Balandžio 16 d. Varėnos švietimo centre vyko paskaitos gimnazistams "Sandoriai internetu. Mažmeninės prekbos taisyklės" ir "Verslininko atsakomybė prieš vartotoją. Ką verslininkas turėtų žinoti vartotojų atžvilgiu". Paskaitas skaitė - Laura Jurgelevičiūtė, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Regioninės veiklos koordinavimo skyriaus specialistė Alytaus apskrityje. Renginio akimirkos:

 

 

 

 


 

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams, pradinių klasių mokytojams, specialiesiems pedagogams „Vaikų kūrybiškumo ugdymas naudojant netradicines priemones“. Lektorė – Lina Čenienė, Varėnos vaikų „Pasakos“ l/d neformalaus ugdymo dailės mokytoja. Seminaro akimirkos.